legszebb szerelmes levelek

A szerelmes levelek művészete

A szerelmes levelek írása már korántsem olyan divatos, mint amilyen régen volt. Az online jelenlétnek és a mindennapi kommunikációnak köszönhetően ez a romantikus gesztus már-már idejétmúltnak számít. De nézzük meg közelebbről, hogy milyen szerelmes levelek maradtak fenn a történelemből!

Napóleon császár levele Jozefina császárné számára

Napóleon francia császár hatalma csúcsán szinte egész Európát meghódította. A privát életében viszont meglehetősen érzelgős ember volt, aki rajongott a romantikus gesztusokért. Bár szeretett feleségétől, Jozefina francia császárnétől elvált, miután kiderült, hogy a császárnének nem lehet gyermeke, még évekkel a különválásuk után is szerelmes leveleket írt a számára.

Beethoven a halhatatlan szerelmének

Ludwig van Beethoven német zeneszerző írt egy titokzatos ember számára, akinek 1812-ben, akinek kilétére sosem derült fény. A levelek viszont nagy szerelemről árulkodnak. Beethoven leveleiben gyakran találkozunk az „örökké az enyém, örökké a tied, örökké a miénk” idézettel.

szerelmes levél

Vita Sackville-West levele Virginia Wool számára

Vita Sackville-West angol írónő és szerelme, Virginia Wool a 20. századi angol irodalom leghíresebb leszbikus szerelmespárja volt. Kapcsolatuknak politikai okok vetettek véget, de rendkívül szenvedélyes és elsöprő párnak bizonyultak.

“Csak téged akarlak, kétségbeesetten hiányzol Virginia” – írta Vita egyik levelében.

A szerelmes levelek tehát nem csak a múlt romantikus emlékei, hanem a történelem fontos dokumentumai is. Az írók, zeneszerzők, uralkodók, császárok és amerikai elnökök is vallottak már szerelmet írásban. Ezek a levelek ma is inspirálóak, és arra emlékeztetnek minket, hogy a szerelem univerzális érzés, amely áthatja az időt és a távolságot.

Természetesen, örömmel írok még néhány híres szerelmes levélről.

Oscar Wilde levele Lord Alfred Douglas számára

Oscar Wilde ír író és költő híres volt éles eszéről és szellemességéről. Szerelme, Lord Alfred Douglas iránt érzett szenvedélyét azonban komolyan vette. Wilde börtönben írta meg híres szerelmes levelét, amelyben így ír: “Bosie, te voltál a világom. Minden más csak háttér volt”.

Frida Kahlo levele Diego Rivera számára

Frida Kahlo mexikói festőnő és férje, Diego Rivera művészeti és személyes kapcsolata viharos volt. Kahlo leveleiben gyakran ír arról, hogy mennyire szereti Riverát, annak ellenére, hogy a férfi többször megcsalta.

“Szeretlek többet, mint a saját bőrömet” – írta Frida egyik levelében.

Mark Twain levele Olivia Langdon számára

Mark Twain, azaz Samuel Clemens amerikai író feleségének, Olivia Langdonnak írt szerelmes leveleiben gyakran használta humorát. Twain leveleiben gyakran ír arról, hogy mennyire szereti feleségét, és hogy milyen boldog, hogy őt választotta élete párjának.

“Szeretlek, szeretlek, szeretlek! Ó, drágám, milyen boldog vagyok!” – írta Twain egyik levelében.

Ezek a levelek mind azt bizonyítják, hogy a szerelmes levelek írása nem csak a múltban volt népszerű, hanem ma is sokak számára jelentenek inspirációt. A szerelmes levelek írása lehetőséget ad arra, hogy kifejezzük érzéseinket, és hogy megosszuk szeretteinkkel a gondolatainkat.