Mi a pánszexualitás?
A pánszexualitás egy olyan szexuális irányultság, amelyben egy személy szexuális és érzelmi vonzódása bármilyen nemű emberek felé irányulhat. Ez azt jelenti, hogy bárkihez vonzódhatsz, a másik nemétől, szexuális vagy nemi identitásától függetlenül. Olyan, mintha valakit a belső értékei miatt szeretnél és nem számítana egyáltalán a külső.
Pánszexualitás és biszexualitás: mi a különbség?
A pánszexualitás nem összekeverendő a biszexualitással. A queer közösség a pánszexualitást úgy határozza meg, hogy „bármelyik nemhez vonzódsz, függetlenül a partnered biológiai vagy választott nemétől”. Ez azt jelenti, hogy a pánszexualitásban nincsenek határok. Bárkivel randizhatunk, mert leginkább az emberek lelke ejt minket rabul.
Pánszexualitás: egy új trend?
Egyértelműen nem! Habár a szó az elmúlt években kezdett elterjedni a popkultúrában, a pánszexualitás már a 20. század eleje óta ismert fogalom. Az angol kifejezés az Oxford Dictionary szerint először 1914-ben jelent meg egy pszichológiai magazinban.
Pánszexuális sztárok
- Miley Cyrus legelőször az amerikai ELLE 2015-ös interjúban vallotta be, hogy pánszexuális.
- Janelle Monáe előbújása után a ‘pánszexualitás’ szóra kerestek rá legtöbben az interneten.
- Demi Lovato nemrég nyílt meg pánszexualitásával kapcsolatban.
A pánszexualitás egy olyan szexuális irányultság, amelyben az ember bármilyen nemű emberekhez vonzódhat. Ez nem egy új trend, hanem egy régóta ismert fogalom, amely az elmúlt években kezdett elterjedni a popkultúrában. A pánszexualitás nem összekeverendő a biszexualitással, mivel a pánszexualitásban nincsenek határok, és az ember bármilyen nemű emberekhez vonzódhat. Sok híresség, mint például Miley Cyrus, Janelle Monáe és Demi Lovato is nyíltan pánszexuálisak.